Нові правила держнагляду: ухвалено законопроєкт

Поділитись

Уряд прийняв ряд законопроєктів, що передбачають зміни до основних засад здійснення державного нагляду. Зокрема, пропонується ввести аудит діяльності суб’єктів господарювання, вдосконалити процеси зупинки діяльності суб’єктів господарювання, ввести процедуру скороченого судового провадження для звернень органів держнагляду щодо перевірок тощо.

28 липня 2021 Урядом ухвалено кілька законопроєктів, які, за прогнозами Мінекономіки, повинні перезавантажити механізм проведення перевірок бізнесу, а також покращити бізнес-клімат у країні.

Зокрема, передбачається, що прийняття цих законопроєктів дозволить знизити навантаження на доброчесні підприємства, а також створить нові способи для дотримання прав громадян.

На думку міністра економіки Олексія Любченко, ухвалені проєкти  зможуть змінити наявну систему держнагляду з «карально-репресивної на превентивну і ризик-орієнтовану», а також збільшити прозорість проведення перевірок та покращити взаємодію дежавного контролю та підприємств, що повинно сприяти залученню інвестицій. 

Які зміни будуть внесені прийнятими проєктами?

Проєкт «Про основні засади державного нагляду (контролю)» передбачає:

  • введення добровільного страхування цивільної відповідальності діяльності підприємців; 
  • введення аудиту діяльності компаній у якості окремого функціоналу, що повинно допомогти бізнесу в попередженні порушень норм законодавства;
  • створення інституту громадських Рад з питань державного нагляду при органах контролю, який сприятиме збільшенню прозорості процедур розгляду скарг підприємців, а також повинен забезпечувати об’єктивність такого розгляду;
  • цифровізацію процесів здійснення держнагляду;
  • підвищення рівні відповідальності для посадовців органів державного нагляду;
  • покращення процедур зупинення діяльності суб’єктів господарювання; 
  • запровадити процедуру скороченого судового провадження за зверненнями органів державного нагляду до суду стосовно справ про недопущення до перевірки та зупинення діяльності підприємців для усунення порушень, які несуть загрозу.

Які ще прийнято законопроєкти?

Крім того, 28 липня 2021 року також було прийнято законопроєкт «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо підвищення відповідальності посадових осіб органів державного нагляду (контролю)». Цей проєкт встановлює:

  • посилення відповідальності для посадових осіб органів держнагляду;
  • підвищення суми адміністративної фінансової санкції, що накладається за порушення положень законодавства у сфері проведення держнагляду – з 850 грн до 4250 грн.

Інші новини щодо проведення перевірок бізнесу

Читайте також:

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті