Оновлені зразки структури власності від Мінфіну

Поділитись

Мінфін додав нові зразки структури власності, зокрема для ГО, благодійних фондів та організацій за участі неповнолітніх. До закінчення терміну подання залишається все менше часу.

Мінфін додав до файлу з раніше оприлюдненими прикладами схематичного зображення структури власності нові зразки заповнення. 

Нагадаємо, раніше, 20 вересня Мінфін вже наводив нові приклади схематичного зображення структури власності. Тоді було додано приклади для такого переліку:

 • зразки структури для прямого і непрямого впливу;
 • для опосередкованого володіння;
 • для юросіб зі значною кількістю фізосіб – засновників;
 • для державних підприємств;
 • для підприємств, 50% капіталу яких належить державі;
 • для юросіб без кінцевих бенефіціарів.

Детальніше про це читайте у нашій попередній новині: додано нові зразки структури власності

Чи штрафуватимуть за пропуск терміну звітування по бенефіціарам?

До 10 жовтня 2021 року включно триватиме кампанія  з подання відомостей держреєстраторам щодо кінцевих бенефіціарів та схематичних зображень структури власності. У разі неподання таких даних або їх невчасного подання до керівника юрособи чи уповноваженої особи буде застосовано  штрафні фінансові санкції, що становлять від 17 тисяч до 51 тисячі гривень.

Проте нещодавно міністр юстиції Денис Малюська повідомив, що протягом жовтня і листопада 2021 року штрафні санкції у разі неподання структури власності та відомостей про бенефіціарів застосовуватися не будуть.

Зокрема, міністр юстиції обґрунтував це твердження пропускною здатністю реєстраційної системи, адже наразі подано трохи більше 15% від загальної кількості юросіб. Відповідно, у цьому випадку неподання даних до 10 жовтня буде мати об’єктивну причину.

У Міністерстві юстиції зазначають, що неможливість подання відомостей у такий обмежений термін виключає можливість вини юридичних осіб, а отже, складання протоколів на керівників юридичних осіб не є обґрунтованим та законним, зважаючи на відсутність усіх елементів складу правопорушення.

Зауважимо, що новина хоч і втішна, та дещо запізніла, адже велика кількість юридичних осіб вже вистояли небезпечні в умовах карантину черги до реєстраторів, а також витратили значні суми юристам за термінові консультації щодо бенефіціарних власників. Така ж ситуація нещодавно виникла з новими вимогами до реквізитів у чеках РРО, про що ми писали тут: Акцизні марки у чеках з 01 жовтня — ДПС наразі не штрафуватиме за порушення.

Як подається структура власності?

Готових розроблених форм для подання структури власності немає. Передбачається, що її слід складати у довільній формі схематично. Мінфін наводить такі основні вимоги до поданих схем:

 • є можливість розшифровки та обробки змісту поданих у схематичному зображенні відомостей;
 • структуру власності необхідно затвердити електронним підписом на кваліфікованому сертифікаті керівника юрособи.

Які нові приклади додано до зразків схем?

В черговому оновленні Мінфін оприлюднив зразки зображення структур власності для таких організацій і випадків:

 • Громадська спілка;
 • Громадська організація;
 • Благодійна організація;
 • Управління корпоративними правами кінцевого бенефіціара;
 • Учасником юридичної особи є малолітня або неповнолітня особа.

Також нові зразки містять переліки документів, які необхідно подавати у таких випадках, з наведенням прикладів непрямого вирішального впливу.

Натисніть тут, щоби переглянути нові зразки

Громадська спілка

бенефіціари подання громадська спілка


Громадська та благодійна організація

бенефіціари подання го схема

 


Управління корпоративними правами кінцевого бенефіціара

бенефіціари корпоративні права


Учасником юридичної особи є малолітня або неповнолітня особа

бенефіціари неповнолітні


Як подають дані по бенефіціарам громадські організації?

Зокрема, у багатьох виникало запитання, як звітувати громадським та благодійним організаціям, адже у них немає бенефіціарних власників. Натомість у прикладі від Мінфіну бачимо, що для ГО та благодійних організацій кінцевим бенефіціарним власним буде вважатися, наприклад, голова таких організацій, оскільки має контроль і непрямий вирішальний вплив на діяльність громадської або благодійної організації.

Чи перенесуть термін подачі бенефіціарів – нові проєкти

Разом з цим, 5 жовтня  у Верховній Раді зареєстровано два проєкти, що передбачають  звільнення громадських організацій та їх відокремлених підрозділів, а також органів самоорганізації населення від подання даних щодо бенефіціарів. У випадку прийняття цей законопроєкт вступить в силу з наступного дня від офіційного опублікування.

Автори обґрунтовують необхідність цих проєктів тим, що понад 87 тисяч громадських та благодійних організацій повинні в обмежений термін подати дані, яких практично не існує, а пропускна здатність реєстраторів вкрай низька.

Зауважимо, що проєкт №5807, поданий ще у липні, мав би вирішити цю проблему та відтермінувати подання даних до 11 липня 2022 року. Проте спочатку проєкт був забракований Мінфіном, а потім одноголосно схвалений профільними комітетами. У Мін’юсті оголошують, що необхідно проголосувати цей проєкт 7 жовтня, аби у п’ятницю віддати на підпис президенту й таким чином встигнути до закінчення крайнього терміну подачі даних. Про це інформували у цій новині: Чи буде змінено термін подачі даних по бенефіціарах?

У випадку прийняття будь-якого з проєктів неодмінно проінформуємо.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті