Чи перенесуть термін інформування по бенефіціарах? Позиція Комітету ВРУ

Поділитись

Термін для подання даних про бенефіціарів може бути таки продовжено — рекомендація профільного комітету щодо розгляду законопроєкту.

Нещодавно ми інформували, що на сайті Мінфіну оприлюднено нові приклади оформлення структури власності — серед іншого, для державних підприємств, для юридичних осіб, у яких відсутні кінцеві бенефіціари. Цю статтю можна переглянути ось тут:

Оновлено редакцію зразків структури власності від Мінфіну.

Які зміни пропонує законопроєкт №5807 про перенесення терміну подачі даних про КБВ?

На той момент було невідомо, чи буде прийнято законопроєкт №5807, поданий до Верховної Ради ще у липні. Автори проєкту наголошували, що навантаження на юросіб і держреєстраторів не співмірне з передбаченим для кампанії подання відомостей про бенефіціарів терміном у три місяці. Натомість автори законопроєкту №5807 висунули пропозицію зміни цього терміну, і продовжити час для подання даних з трьох місяців на рік. Тобто кінцевий термін у разі прийняття цього проєкту припадатиме не на 11 жовтня 2021, а на 11 липня 2022.

Окрім того, законопроєкт №5807 передбачав зміни щодо осіб, які повинні подавати інформацію про КБВ, а саме, зняти такий обов’язок з юридичних осіб, засновниками і кінцевими бенефіціарними власниками яких є виключно фізичні особи. Також текстом проєкту був передбачений обов’язок подачі нотаріально завірених копій документів на підтвердження особи тільки у випадку:

  • коли зазначений документ відсутній в матеріалах реєстраційної справи;
  • у разі внесення змін до такого документа.

Що відомо про прийняття законопроєкту та перенесення термінів?

Раніше Міністерство фінансів оголосило, що проєкт у його поточній редакції не буде прийнято, оскільки це може допустити низку ризиків.

Тепер же, 22 вересня 2021 профільний комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку  розглянув цей законопроєкт. За результатами розгляду профільним комітетом законопроєкт №5807 рекомендовано ухвалити у першому читанні. Понад те, комітет з питань економіки зауважив, що варто скористатися скороченою процедурою, щоби вкластися у строки, визначені для подачі даних про бенефіціарів.

Наразі даних щодо розгляду зазначеного проєкту немає. У разі появи оновлень неодмінно проінформуємо.

Інші актуальні новини

Вас може зацікавити:

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті