Оновлено регістри бухобліку та Головну книгу — Наказ Мінфіну

Поділитись

Відтепер підприємства, що подають фінзвітність за міжнародними стандартами, мають право використовувати норми Методичних рекомендацій №356, якщо вони не суперечать МСФЗ,  а також можуть розробляти власні облікові регістри відповідно до своїх потреб.

Які зміни внесені до Методичних рекомендацій наказом №408?

 Отже, Міністерство фінансів оновило Методичні рекомендації щодо  застосування регістрів бухгалтерського обліку— від смислових та точкових правок до запровадження нових можливостей. Відповідні зміни затверджені Наказом  від 21.07.2021 р. № 408.

Перелік основних змін:

Ті підприємства, що повинні складають фінансову звітність за МСФЗ, відтепер можуть використовувати норми Методичних рекомендацій № 356, у разі, якщо положення цих рекомендацій не суперечать вимогам, встановленим міжнародними стандартами фінзвітності.

Встановлено, що регістри бухгалтерського обліку можуть бути створені в паперовій чи електронній формі із зазначенням обов’язкових реквізитів, що визначені Законом України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”. До таких реквізитів належать:

 • назва форми;
 • найменування підприємства;
 • період реєстрації господарських реєстрацій;
 • одиницю виміру;
 • посади осіб, прізвища, підписи, інша інформація, що дозволяє ідентифікувати осіб, які брали участь у складанні регістрів.

Вказано, що заповнення регістрів бухгалтерського обліку (журналів, відомостей, таблиць аналітичних даних, аркушів-розшифровок тощо) за всіма господарськими операціями здійснюється в гривнях і копійках. Ті з регістрів, ведення яких здійснюється за операціями в іноземних валютах, слід заповнювати у відповідних вимірниках іноземної валюти.

Наказ № 408 передбачає можливість для підприємств створювати власні облікові регістри з урахуванням нюансів та потреб своєї діяльності, а також технології обробки облікових даних. Такі регістрі повинні містити обов’язкові реквізити та бути затвердженими в розпорядчому документі про організацію обліку. У разі внесення змін до Плану рахунків та Інструкції щодо його застосування № 291, такі підприємства повинні привести свої облікові регістри у відповідність до внесених змін .

Наказ встановлює нові редакції наступних форм:

 • головна книга;
 • журнали (1-7);
 • відомість № 8 позабалансового обліку;
 • аркуш-розшифровка за дебетом рахунку;
 • бухгалтерська довідка до Журналу;
 • реєстр депонованої зарплати.

Інші актуальні новини

Мін’юст оприлюднить інформацію про бенефіціарів — з’явився наказ

Охорона праці та трудові перевірки по-новому: аналізуємо законопроєкт

З 23 липня діє Порядок подання електронних копій трудових книжок

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті