Штраф до 51 тис.грн. за недостовірну інформацію про бенефіціарів

Поділитись

З’явився проєкт закону, що передбачатиме накладання штрафів за недостовірні дані про бенефіціарних власників юросіб. Штрафні санкції становитимуть від 17000 до 51 тисячі гривень.

Триває період для подання відомостей про кінцевих бенефіціаріїв юросіб. Нагадаємо,  з 11 липня діє наказ Мінфіну від 19.03.2021 р. № 163, який затвердив Положення про форму та зміст структури власності. У тримісячний період, до 11 жовтня юридичні особи зобов’язані подати держреєстратору дані стосовно кінцевого бенефіціарного власника, а також про структуру власності. 

Майже одразу було зареєстровано проєкт закону №5807, що передбачає продовження терміну для подання цих відомостей на рік, тобто до 11 липня 2022 року. Крім цього, проєкт пропонує:

 • у разі, якщо засновниками юридичної особи є виключно фізичні особи, які є кінцевими бенефіціарними власниками такої юридичної особи, інформація про її кінцевого бенефіціарного власника не зазначається;
 • фізична особа, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи подає нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу лише у разі відсутності вказаного документа у матеріалах реєстраційної справи або у разі його зміни;

Планується, що цей проєкт буде розглянутий у першій половині вересня. Разом з тим, депутати з партії «Слуга народу» внесли новий законопроєкт №6003, що встановлює перевірку достовірності інформації  про бенефіціарів та встановлює відповідальність для юросіб за подання недостовірних даних щодо кінцевого бенефіціарного власника. Штрафні санкції будуть становити до 51 тисячі гривень.

Детальніше про проєкт №6003

Автори законопроєкту вважають, що під час кампанії з подання відомостей про кінцевих власників ймовірні значні ризики у сфері відмивання коштів, оскільки подані відомості вносяться одразу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та викладаються у відкритий доступ. Відповідно, подані дані не проходять перевірку щодо їхньої достовірності. 

Зважаючи на відсутність визначеної законом відповідальності за подання неправдивої інформації, та внесення хибних даних до баз ЄДР, автори проєкту пропонують:

 • запровадити моніторинг відповідності даних щодо кінцевого бенефіціарного власника або структуру власності реаліям;
 • встановити відповідальність для юросіб за подання недостовірної інформації про кінцевих бенефіціаріїв.
 • визнати моніторинг суб’єктів, що подають дані до єдиного реєстру, на предмет розбіжностей між поданими даними та відомостями з ЄДР таким, що не порушує професійну таємницю.

Відповідальність за подання неправдивої інформації про бенефіціаріїв — штрафні санкції

Законопроєкт пропонує встановити наступні штрафні санкції для порушників:

 • від 1000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17000 до 51000 грн за внесення особами, уповноваженими на вчинення дій, спрямованих на держреєстрацію створення юрособи, до документів, поданих для здійснення державної реєстрації, неправдивих даних стосовно кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність.
 • від 1000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17000 до 51000 грн передбачити за внесення особами, що уповноважені діяти від імені юрособи, до документів, що подаються для підтвердження відомостей про бенефіціарного власника юрособи, недостовірної інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи.
 • від 1000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17000 до 51000 грн складатиме штраф за неподання чи невчасне подання особами, що уповноважені діяти від імені юрособи, державному реєстратору даних:
  • про кінцевого бенефіціарія юрособи чи його відсутність;
  • або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника;
  • або структуру власності юридичної особи.

Варто зауважити, що наразі штраф від 17 тисяч до 51 тисячі гривень може бути застосований до керівника юрособи або уповноважену особу, у разі неподання чи невчасного подання даних щодо кінцевого бенефіціарного власника.

Попередні матеріали на цю тему

Вас може зацікавити:

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі
Наталья
30.09.2021

Не все бенефициары миллионеры, такое впечатления что все депутаты живут не по средствам ( штрафы беспредельные, хотят. чтобы не соблюдали Закон, а еще больше нарушали. Закон должет исполняться, а не быть обдираловкой.

Корисні статті