Вакцинованим громадянам дозволять працювати у локдаун восени?

Поділитись

З’явився проєкт постанови Кабміну, що встановлює дію обмежень у зв’язку з карантинними заходами на осіб, що вакциновані проти коронавірусу COVID-19. Зокрема, проєкт вносить можливість для підприємств, де вакциновано 80+ відсотків працівників, вести діяльність під час локдауну, а закладам приймати вакцинованих клієнтів.

Про можливість запровадження додаткових привілеїв для осіб, що будуть вакциновані проти коронавірусу, раніше інформували представники МОЗ, про що ми писали тут. Зазначалося, що такий крок дозволив би зменшити негативні наслідки впливу локдауну на економіку країни, зокрема середній та малий бізнес.

07 вересня у Верховній Раді було зареєстровано проєкт постанови №6002 «Про особливості поширення на вакцинованих осіб обмежень, встановлених з метою протидії поширенню пандемії гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Що передбачає нова постанова №6002?

Передбачається, що нова постанова унормує поширення на вакцинованих осіб карантинних обмежень, серед іншого, у випадку запровадження в Україні чи її регіонах локдауну.

Проєкт постанови пропонує не поширювати наступні обмеження, що встановлюються для червоного рівня епідеміологічної небезпеки, на підприємства, установи та організації, де відсоток вакцинованих осіб становить 80% і більше від загальної кількості працівників:

  • приймання відвідувачів у кінотеатрах, інших закладах культури та приймання відвідувачів іншими суб’єктами діяльності у сфері культури;
  • приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо);
  • приймання відвідувачів у торгівельно-розважальних центрах чи інших закладах розважальної діяльності;
  • приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення;
  • приймання відвідувачів у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах;
  • роботи закладів, що надають послуги з розміщення.

Також пропонується дозволити таким закладам прийом лише тих відвідувачів, що отримали передбачені курсом вакцинації дози вакцини та мають відповідний документ на засвідчення проходження вакцинації. Таким документом може бути сертифікат, отриманий через застосунок Дія.

Проєкт також визначає особливості проведення масових заходів. У разі наявності в учасників та організаторів заходу сертифіката про проходження повного курсу вакцинації, такий захід не підлягає забороні.

Терміни вступу постанови в дію

У випадку затвердження, Постанова №6002 набуде чинності, наступної з дати офіційного опублікування.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про новації для шкіл у зв’язку з вакцинацією, зокрема про те, що школи з 80% вакцинованих робітників продовжать роботу.

Актуальні новини за темою

Вам може бути цікаво:

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі
Лоран
13.09.2021

Вот аж интересно, а как они будут контролировать посетителей заведений кафе и ресторанов на наличие у них прививок?

Федорович Крістіна
15.09.2021

перевірятимуть сертифікат вакцинації у Дії при вході

Роман
17.09.2021

Відповідно до статті 284 Цивільного кодексу України надання медичної допомоги фізичній особі, яка досягла чотирнадцяти років, провадиться за її згодою. Повнолітня дієздатна фізична особа, яка усвідомлює значення своїх дій і може керувати ними, має право відмовитися від лікування. Статтею 43 Основ законодавства про охорону здоров’я України визначено, що для застосування методів діагностики, профілактики та лікування необхідна згода інформованого відповідно до статті 39 цих Основ пацієнта. Частиною шостою статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» також передбачено, що повнолітнім дієздатним громадянам профілактичні щеплення проводяться за їх згодою після надання об’єктивної інформації про щеплення, наслідки відмови від них та можливі поствакцинальні ускладнення. Крім того, у пункті 3 своєї Резолюції 2361 (2021) Парламентська асамблея Ради Європи закликає та рекомендує інформувати громадян про те, що вакцинація не є обов’язковою і що ніхто не може зазнавати політичного, соціального чи іншого тиску для проходження вакцинації, а також забезпечити, щоб ніхто не піддавався дискримінації за те, що не пройшов вакцинацію. Відповідно до статті 2-1 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) будь-яка дискримінація у сфері праці, пряме або непряме обмеження прав працівників залежно, зокрема від стану здоров’я, не допускається. Слід зауважити, що статтею 43 Конституції України також гарантоване право кожного на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення. З ініціативи власника або уповноваженого ним органу трудовий договір може бути розірвано, зокрема у випадку виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок стану здоров’я, що перешкоджає продовженню даної роботи (пункт 2 частини першої статті 40 КЗпП). Водночас таке звільнення може бути проведено лише на підставі фактичних даних, які підтверджують, що внаслідок стану здоров’я (стійкого зниження працездатності) працівник не може належно виконувати покладені на нього трудові обов’язки чи їх виконання протипоказано за станом здоров’я (пункт 21 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 року № 9). Зауважимо, що звільнення працівника з цієї підстави не є заходом дисциплінарного стягнення. Згідно зі статтею 147 КЗпП за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано один з таких заходів стягнення: 1) догана; 2) звільнення. Разом з тим, пунктом 24 Типових правил внутрішнього трудового розпорядку для робітників і службовців підприємств, установ, організацій, затверджених постановою Держкомпраці СРСР за погодженням з ВЦРПС від 20.07.1984р. № 213 (які зберегли свою чинність в частині, що не суперечить законодавству України), визначено, що порушення трудової дисципліни – це невиконання чи неналежне виконання з вини працівника покладених на нього трудових обов’язків. Отже, відмова працівника від вакцинації не може вважатися порушенням трудової дисципліни. Крім цього, Дорожньою картою з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021 - 2022 роках, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я від 24.12.2020 № 3018 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров'я України 09.02.2021 № 213), встановлено, що вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні буде добровільною для усіх груп населення та професійних груп. Таким чином, враховуючи вищевикладене, не вбачається правових підстав у роботодавця примушувати працівників вакцинуватися від коронавірусної хвороби COVID-19 та/або притягати їх до дисциплінарної відповідальності за відмову вакцинуватися від цієї хвороби. Мінекономіки Дайте ці гроші на лікування серцево-судинних хвороб і онкології лицеміри

Ростислав
18.09.2021

Якщо вакциновані так само можуть захворіти і бути розповсюджувачами вірусу, то де логіка? А логіка організаторів цих незаконних обмежень полягає у тому, щоб якнашвидше провести над нами медичний експеримент. Ми маємо боротись проти цього коронофашизму і відстоювати свої права і людську гідність.

Ростислав
18.09.2021

Якщо вакциновані так само можуть захворіти і бути розповсюджувачами вірусу, то де логіка? А логіка організаторів цих незаконних обмежень полягає у тому, щоб якнайшвидше провести над нами медичний експеримент. Ми маємо боротись проти цього коронофашизму і відстоювати свої права і людську гідність.

Ростислав
18.09.2021

Якщо вакциновані так само можуть захворіти і бути розповсюджувачами вірусу, то де логіка?

Корисні статті