Допустили помилку в Додатку 5 до декларації з ПДВ? Виправляємо разом

Поділитись

У випадку виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку повинні бути додані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників. Це передбачено  пунктом 3 розділу IV Порядку № 21.

Відповідно, для виправлення помилки у таблиці 1 чи 2 додатка 5 до податкової декларації з ПДВ слід подати уточнюючий розрахунок та Додаток 5 з відміткою «уточнюючий».

Заповнення уточнюючого розрахунку до декларації

Для заповнення розрахунку потрібно:

  • графа 4 — перенести показники декларації, Додаток 5 до якої уточнюється;
  • графа 5 — внести потрібні показники декларації з урахуванням виправлених помилок;
  • графа 6 —  внести різницю між значенням графи 5 і графи 4 («+»/«-»). У разі, коли значення графи 5 відповідає значенню графи 4, заповнювати графу 6 не потрібно.

Як заповнювати таблиці Додатка 5 до декларації з ПДВ

Для заповнення таблиці 1 чи таблиці 2 Додатка 5 з відміткою «уточнюючий» необхідно:

  • у першому рядку повторити помилковий запис, де при внесенні вартісних показників проставити знак «–», тобто сторнувати;
  • у другому рядку внести коректний запис.

Заповнення підсумкових рядків

Зверніть увагу:

  • якщо помилка у таблиці 1 або таблиці 2 Додатка 5 не вплинула на числові показники декларації, підсумкові рядки «Усього згідно зі статтею Кодексу» та «Усього (переноситься до рядка 5 декларації)» такої таблиці не заповнюються.
  • якщо помилка вплинула на числові показники декларації, у підсумкових рядках «Усього згідно зі статтею Кодексу» та «Усього (переноситься до рядка 5 декларації)» таблиці числові показники повинні відображатися на суму уточнення (збільшення або зменшення) з відповідним знаком та відповідати даним з колонки 6 уточнюючого розрахунку.

Також нагадуємо про заповнення та подання фінзвітності з ПДВ, зокрема, Додатку 1 «Відомості про суми податку на додану вартість, зазначені у податкових накладних/розрахунках коригування до податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, та про податковий кредит з урахуванням його коригування» — про це ми писали в цьому матеріалі.

Інші матеріали стосовно виправлень в декларації з ПДВ

Як відбувається виправлення помилок у Додатку 2 — читайте тут.

Докладно про заповнення Додатку 5 до декларації з ПДВ читайте тут.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті