ДПС за допомогою звітності виявляє приховані доходи ФОПів

Поділитись

Податківці моніторять дані з інформаційних баз ДПС на предмет різниці між задекларованими доходами ФОП і виплаченими сумами, внесеними у додатку 4ДФ єдиної звітності за ознакою «157»

Як ДПС виявляє підприємства, що ухиляються від оподаткування

Податківці ГУ ДПС у  Івано-Франківські області інформують, що ведуть аналіз даних у базах під час проведення моніторингу відомостей, що містяться в інформаційних базах служби, стосовно сплати податків підприємцями. За результатами такого моніторингу, зокрема, податківці помітили значну різницю між задекларованими доходами деяких ФОП та виплаченими ними доходами, згідно податкового розрахунку 4 ДФ та сум нарахованого ЄСВ за  ознакою «157». 

В результаті, понад 250 підприємців повинні були подати уточнені декларації платників ЄП і задекларували невказані доходи у розмірі більше 33 млн грн. 

Також частий спосіб ухилення від сплати податків, виявлений податківцями, полягає у поданні звітності з даними про відсутність прибутків. Водночас при звірці даних виявляється наявність постійних виплат у значних розмірах, зокрема, на оплату праці найманих працівників. Відповідно, виникає запитання, звідки збитковий чи неприбутковий підприємець має кошти для виплати цих зарплат та інших видатків.

Податківці повідомили, що відповідний моніторинг інформаційних баз здійснюється на постійній основі. Особливу увагу податківці звертають на податки, що повинні бути сплачені суб’єктами господарювання до місцевих бюджетів, оскільки саме наповнення бюджетів регіонів визначає розвиток соціальної сфери у цих регіонах.

Порада від податківців по уникненню перевірок

ДПС радить підприємцям для уникнення перевірок та донарахувань податкових зобов’язань самостійно сформувати запит про отриманий дохід від підприємницької діяльності за ознакою «157» в Електронному кабінеті та отримати дані щодо сум виплачених доходів і утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб платників податків. Така інформація допоможе платникам виключити помилки зі своєї звітності.

Окрім того, принагідно податківці нагадали і про відповідальність за недостовірність інформації, вказаної в податковій звітності. У випадку, коли платник податків самостійно виявляє помилки у поданій декларації та нараховує податкові зобов’язання, такому платнику слід подати уточнювальний розрахунок до податкової декларації за актуальною формою.

Про виправлення помилок у єдиній звітності ми писали тут: Як здійснюється коригування у Податковому розрахунку

Заповнення 4ДФ у деталях — усе, на що варто звернути увагу

Інші актуальні новини для вас

Читайте також:

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті