Е-Лікарняні: поширені запитання та відповіді від ФСС

Поділитись

Фонд соціального страхування опублікував перелік найчастіших запитань та відповідей на них.

Нагадаємо, раніше передбачалося, що повний перехід на електронні лікарняні відбудеться з 1 вересня 2021 року, проте наприкінці серпня таки перехід було відтерміновано до 1 жовтня. Крім того, як ми вже писали, планувалося протягом цього додаткового часу доробити інформаційні системи і  порядок обміну даними, щоби виправити помилки та незручності, виявлені під час перехідного періоду.

Крім того, з 01.10.2021 певні положення щодо електронних лікарняних, які діють наразі, будуть змінені, зокрема, це стосується термінів формування медичних висновків, номеру електронних листків непрацездатності, а також дат, коли е-лікарняні будуть готові до виплати матеріального забезпечення.

🎯 Досить рахувати середню зарплату для лікарняних та відпускних вручну! Існує готове програмне рішення Модуль ВідЛік у програмах 1С:Підприємство та BAS за доступною ціною. ДЕТАЛІ ТУТ

Зазначається, що переважна більшість норм будуть дійсними. Ви можете скористатися посиланням нижче, щоби переглянути усі матеріали на нашому сайті, які стосуються лікарняних.

Електронні лікарняні — перелік матеріалів.

Часті запитання і відповіді від ФСС

Розгортайте стрілкою, щоби прочитати відповідь.

Причина непрацездатності в е-лікарняному «1»: це невиробнича травма чи загальне захворювання?

Варто зауважити, що для електронних ЛН визначені оновлені коди причин непрацездатності, які інакші від використовуваних у паперових лікарняних. Зазначимо, що різні коди для позначення загального захворювання чи невиробничої травми передбачено лише для паперових лікарняних. Електронний листок непрацездатності в обох випадках матиме лише код «1 – Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві». Додаткової інформації в цьому випадку вказувати не потрібно.

Раніше, якщо працівник мав невиробничу травму, роботодавці запитували про обставини травмування. Чи це необхідно для е-лікарняних?

При оформленні паперових лікарняних роботодавці могли запитувати у працівників обставини травмування, оскільки матеріальна допомога по тимчасовій непрацездатності  аби правильно призначити матеріальне забезпечення. Адже допомога не виплачується:

  • у випадку травмування при вчиненні кримінального правопорушення;
  • умисного завдання шкоди здоров’ю; 
  • травмі внаслідок алкогольного сп’яніння і так далі.

Коди непрацездатності, що використовуються для е-лікарняних, не передбачають уточнення та розрізнення загального захворювання чи невиробничої травми. Відповідно, отримувати пояснення від працівника не потрібно.

Зауважимо, що форма електронного лікарняного передбачає помітку про наявність ознак алкогольного або наркотичного сп’яніння. У разі виявлення зв’язку імж сп’янінням та непрацездатністю, комісія із соцстрахування підприємства відмовить у призначенні допомоги.

У випадку тривалого захворювання лікарняний працівнику буде оплачений вже після одужання?

У разі довготривалих хвороб ФСС повинен оплатити кожен проміжний електронний лікарняний. Для е-лікарняних, за аналогією зі звичайними паперовими ЛН, можливе оформлення одного страхового випадку кількома лікарняними. У такій ситуації лікарняні оформлюються як продовження первинного лікарняного та підлягають оплаті кожен після своєї видачі.

Нагадаємо про наш матеріал, як роботодавцю відрізнити первинний лікарняний від продовженого.

Зазначимо, що на відміну від паперових лікарняних, які лікар міг продовжувати на тривалість до 15 календарних днів, медвисновки для електронних листків непрацездатності лікарі самостійно формуватимуть на строк до 30 календарних днів.  Для наступного підтвердження факту тимчасової непрацездатності знадобиться огляд лікарсько-консультативною комісією.

Строк приблизної непрацездатності пацієнта, що зазначається в електронному лікарняному, визначається на підставі індивідуального стану здоров’я особи та спирається на медичні протоколи. Відповідно, коли пацієнт не одужав у строк орієнтовного закінчення лікарняного, лікар створює черговий медичний висновок, яким буде сформовано продовжений лікарняний.

Фахівці ФСС звертають увагу, що е-лікарняний працівника підлягає оплаті вже по закінченню вказаного періоду непрацездатності, отже, не варто формувати задовгі медвисновки без серйозних підстав.

Робота кабінету страхувальника на порталі ПФУ

Стосовно запитань щодо функціонування кабінету роботодавця радимо звертатися безпосередньо на гарячу лінію Пенсійного Фонду за телефоном 0 800 503 753

Інші актуальні новини

Вам може бути корисно:

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті