Правила карантину з 20 вересня згідно Постанови КМУ №954: як вплинуть на бізнес?

Поділитись

20 вересня набуде чинності постанова Кабміну від 13.09.2021 р. №954, що відміняє більшість карантинних заходів для вакцинованих громадян. Розглядаємо детальніше нові правила карантину у цій статті.

Оновлення: Уряд прийняв рішення щодо продовження карантину в адаптивному вигляді до 31 грудня 2021.

Відповідне рішення ухвалене на засіданні Кабміну 20 вересня. Нагадаємо, що впродовж дії карантину не нараховують штрафні санкції та пеня (крім винятків), немає штрафів за невчасну реєстрацію ПН/РК, призупиняється розгляд звернень податковою, та діє заборона окремих видів перевірок.


Раніше повідомлялося, що для зменшення негативного впливу локдауну на український бізнес, у МОЗ планували скасувати частину обмежувальних заходів для вакцинованих українців. Серед іншого, планувалося дозволити підприємствам з вакцинованими працівниками працювати навіть під час локдауну, про що можна детальніше прочитати у цій новині.

Також велася мова про виконання робіт, що передбачають прямі соціальні контакти, особливо з великою кількістю людей, як от водії чи вчителі, виключно вакцинованими працівниками. Докладно ми розповідали тут.

Уряд розробив нову постанову, що передбачає відміну частини обмежень для вакцинованих українців. У середу, 15 вересня, ця постанова Кабміну від 13.09.2021 р. №954 була опублікована в Урядовому кур’єрі за номером 178. Передбачається, що постанова №954 вступить в дію з 20 вересня 2021 року.

Що передбачає постанова №954: зміни до карантинних обмежень та формування сертифікатів

Постанова уточнює обмеження, що застосовуються для різних рівнів епідеміологічної небезпеки.

(натисніть, щоби розгорнути)

Зелений рівень

Зокрема, встановлено, що у разі, якщо всі учасники масового заходу отримали вакцину та мають відповідний сертифікат або  негативний ПЛР тест, такі учасники можуть не носити засоби захисту.

Наразі зелений рівень визначений для всієї території України, хоча з початку вересня у МОЗ відмічають, що для чотирьох регіонів варто було би запровадити жовтий рівень.

Жовтий рівень

Нова постанова наводить усі попередні обмеження, та уточнює, що:

 • дозволено відвідувати заклади освіти, якщо 80% і більше працівників таких закладів мають сертифікат на підтвердження вакцинації від COVID-19  або  негативний ПЛР тест. Зазначається, що такі сертифікати і тести повинні бути підтверджені за допомогою додатку Дія.
 • усі обмеження жовтої зони не стосуватимуться закладів, де вакциновано і має відповідні сертифікати 80 і більше відсотків персоналу та 100% відвідувачів, за винятком неповнолітніх.

Обмеження зеленої та жовтої зон надають практично однакові можливості для вакцинованих однією дозою дводозної вакцини та вакцинованих повним курсом. Натомість червона зона передбачає виключно повний курс вакцинації.

Червоний рівень

У разі запровадження червоного рівня відвідування закладів освіти буде можливим лише за умови вакцинації усіх працівників таких освітніх закладів, або наявності негативного ПЛР тесту, або підтвердження факту одужання від COVID-19.

Забороняється:

 • регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним та залізничним транспортом у межах відповідних регіонів, крім транзитних перевезень та перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні за наявності:
  • негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР;
  • або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, зробленого не більш як за 72 години до поїздки;
  • або сертифікату, який підтверджує проходження повного курсу вакцинації.
 • діяльність закладів, що надають послуги з розміщення;
 • робота закладів громадського харчування, за винятком адресного доставлення та замовлень на винос;
 • діяльність ТРЦ та розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо;
 • діяльність непродовольчих ринків і магазинів;,
 • діяльність спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
 • діяльність закладів освіти, окрім закладів, де 100% працівників мають зелений COVID-сертифікат;
 • масові заходи, за винятком офіційних спортивних заходів та матчів командних ігрових видів спорту, що проводяться без глядачів;
 • діяльність закладів культури, за винятком історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

Ці обмеження не стосуватимуться закладів, де весь персонал має зелені COVID-сертифікати, що підтверджують проходження повного курсу вакцинації, якщо такі заклади приймають виключно відвідувачів із зеленими сертифікатами, за винятком неповнолітніх.

Інші важливі новини

Читайте також:

 

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті