ФОП: сплачуємо ЄСВ за 2 квартал до 19 липня включно!

Поділитись

Нагадуємо порядок сплати єдиного внеску за другий квартал 2021, адже 19 липня  настає граничний термін, визначений для сплати ЄСВ за 2 квартал.

19 липня 2021  – граничний строк для сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне страхування за ІІ квартал 2021 року:

  • фізичними особами – підприємцями;
  • особами, які провадять незалежну професійну діяльність;
  • членами фермерських господарств.

Це визначає абзац 3 частини 8 статті 9 Закону України № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Розмір єдиного внеску у 2 кварталі 2021

Мінімальний розмір єдиного внеску за місяць станом на ІІ  квартал 2021 року становить 1320 грн. Відповідно, мінімальна сума ЄСВ до сплати за квартал повинна складати 3960 грн.

Водночас це не стосується платників єдиного податку І групи, які були тимчасово звільнені від обов’язку сплати єдиного податку та соціального внеску протягом 01.12.2020-31.05.2021. Це було встановлено Законом України №1072-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.

Оскільки від 1 червня 2021 року для цієї категорії платників закінчився пільговий період, платники ЄП 1 групи повинні сплатити єдиний внесок за червень 2021 року в сумі 1320 гривень. 

Крім того, ФОП-загальники, особи, що провадять незалежну професійну діяльність, а також члени фермерського господарства мають змогу сплачувати мінімальний розмір ЄСВ лише за місяці, у яких було отримано дохід (прибуток). Зазначена норма не стосується  ФОП що перебувають на спрощеній системі оподаткування.

Сплата ЄСВ 2021: на що звернути увагу

Ключові особливості сплати єдиного внеску у 2021 році наступні:

  • Для тих, хто одночасно є ФОП та самозайнятою особою з однаковим видом діяльності, самозайнята особа звільняється від сплати ЄСВ. Проте за ФОП єдиний внесок слід сплатити у повному обсязі у відведені терміни. 
  • ФОП і особи, які провадять незалежну професійну діяльність та водночас мають основне місце роботи, мають право не сплачувати ЄСВ за періоди, за які єдиний внесок сплатив за них роботодавець. Зауважте, що розмір сплаченого внеску має бути не менший за мінімальний визначений рівень, тобто 1320 грн станом на 2021 рік.
  • У випадку, якщо ФОП чи самозайняті особи отримують пенсію або є особами з інвалідністю, або досягли пенсійного віку та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, такі особи мають право не сплачувати єдиний внесок.

Читайте також: Добірка матеріалів про нюанси подання об’єднаної звітності, щоби допомогти вам у заповненні об’єднаного звіту

Інші новини за темою: 

Оновлена звітність діє, але за 2 квартал звітуємо за старою формою

Об’єднаний звіт з ЄСВ за ІІ квартал – що необхідно врахувати

Особливості нумерації додатків до Об’єднаного звіту з ЄСВ

Детально про сплату ЄСВ за працівників, що мають неповний робочий день

ЄСВ – особливості нарахування та сплати у 2021 році. Нові роз’яснення ДПС

 

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті