ПН на частину авансу — приклад від ДПС

Поділитись

Як слід складати податкову накладну на частину авансу в разі надходження попередньої оплати? Нагадування від податківців.

Розглянемо приклад. Припустимо, підприємство отримало попередню оплату  (аванс) від орендаря приміщення, та зареєстровало в ЄРПН на дату першої події за операцією оренди накладну, складену на частину цього платежу. Як провести коригування помилки?

Коли необхідно складати податкову накладну?

Визначено, що складати податкову накладну потрібно:

  • на кожне повне чи часткове постачання товарів та послуг;
  • на суму коштів, що надходять у якості авансу.
  • Така норма встановлена у пункті 201.7 Податкового Кодексу України.

Отже, у разі надходження авансу у постачальника з’являються податкові зобов’язання. Відповідно, такому платнику податків необхідно скласти на зареєструвати у Єдиному реєстрі ПН на суму попереднього платежу в повному розмірі отриманого авансу.

Як виправляти помилку, якщо ПН складена на частину авансу

Встановлено, що у випадку, коли після постачання товарів чи послуг відбувається зміна розміру компенсації їхньої вартості, зокрема:

  • перегляд цін після постачання;
  • перерахунок у випадках повернення товарів та послуг постачальнику;
  • повернення постачальником авансу;

—  розмір податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача необхідно коригувати. Для цього складається розрахунок коригування до ПН, що формується у визначеному для ПН порядку та реєструється у Єдиному реєстрі податкових накладних.

У розглянутому прикладі при здійсненні операції з постачання послуг оренди платник податку на додану вартість сформував і зареєстрував ПН на частину оплати, а не на всю суму авансового платежу на дату виникнення першої події.

Отже, для проведення коригування такий платник ПДВ повинен скласти РК на дату виявлення помилки з указанням кількісних та вартісних показників ПН з помилкою, де всі числові показники вказати зі знаком мінус. Покупець товарів чи послуг повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі зазначений розрахунок у встановлені Податковим кодексом терміни.

Крім цього, платник ПДВ за датою настання першої події повинен сформувати і зареєструвати нову накладну на всю суму операції з постачання послуг оренди з дотриманням визначених ПКУ термінів реєстрації.

Інші матеріали за темою ПДВ

Читайте також:

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті