Увага! Оновлена декларація з податку на прибуток підприємств

Поділитись

Оновлено форму декларації з податку на прибуток підприємств. Зміни торкнулися власне декларації, у яку було додано рядок, а також додатків ПН, РІ та АМ

Наказ. №317 оновлює редакцію форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємствю Це робиться для приведення форми декларації у відповідність з діючими положеннями Податкового Кодексу з урахуванням змін, внесених останніми законами, що що пропонували оновлення норм ПКУ.

Як змінилася декларація  з податку на прибуток підприємства із затвердженням наказу №317?

Розглянемо основні зміни.

У декларацію додано рядок 7.1, що передбачає внесення даних у випадку, якщо нерезидент провадить діяльність на території України через постійне представництво, з урахуванням прийнятих законами № 466, №786, №1117 змін до пп. 133.2.2  та пп. 141.4.7 ПКУ. Крім того, уточнено, що:

  • у наведеному  випадку, коли нерезидент провадить діяльності на території України через постійне представництво, необхідно вказувати код за ЄДРПОУ такого постійного представництва;
  • якщо нерезидент веде діяльність через неакредитований відокремлений підрозділ, потрібно вказувати ідентифікатор об’єкта оподаткування відповідно до  повідомлення про такий об’єкт оподаткування, що подане до органу контролю згідно з вимогами пункту 63.3 Податкового Кодексу.

Зміни до додатків до Декларації

Оновлено додаток ПН — в новій редакції викладено позицію “Відмітка про відсутність статусу юридичної особи”, що передбачатиме:

  • вказання коду нерезидента в країні резиденції —  якщо нерезидент є утворенням без статусу юридичної особи згідно з чинним законодавством іноземної держави (території). Поле заповнюється на основі контракту чи договору, реєстраційних даних нерезидента тощо.
  • вказання повног найменування та місцезнаходження нерезидента, який є бенефіціаром (фактичним) отримувачем (власником) доходу — дані стосовно нерезидента, що є бенефіціаром доходу з джерелом походження з України, у разі застосування відповідно до статті 103 глави 10 розділу II ПКУ положення міжнародного договору України з країною, резидентом якої є відповідний бенефіціарний отримувач такого доходу.

Оновлено додаток РІ:

  • у розділі 3 “Різниці, які виникають при здійсненні фінансових операцій, замінено рядок;
  • доповнено новим рядком підрозділ “Різниці, передбачені підрозділом 4 розділу XX Податкового кодексу України” розділу 4 “Інші різниці.

Також внесено зміни до додатку АМ, до якого додано рядок КП Капіталізовані проценти, включені до собівартості необоротних активів (підпункт 138.3.2 розділу III ПКУ).

Терміни набрання чинності Наказом №317

Встановлено, що наказ №317 «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» вступить в дію від дати офіційної публікації. Станом на 10 серпня даних про публікацію немає.

Коли звітуємо за зміненою формою декларації?

Пункт 46.6 Податкового Кодексу визначає, що за оновленими формами податкової звітності слід звітувати за період, наступний після періоду офіційної публікації.

У разі офіційної публікації Наказу №317 у серпні 2021 за новою формою зі змінами необхідно звітувати за ІV квартал 2021.

Інші актуальні новини

Читайте також:

 

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті