До 1 жовтня е-лікарняні готові до сплати через 5 днів від закриття

Поділитись

Під час продовженого перехідного періоду електронні лікарняні готовими до сплати через 5 днів після закриття — нагадування від ФСС.

Раніше перехідний період на час запровадження електронних листків тимчасової непрацездатності було встановлено з 4 червня до 1 вересня 2021. Впродовж цього часу пацієнти могли отримувати паперові листки непрацездатності на рівні з електронними, в залежності від обраного ними медичного закладу. Варто зауважити, що за деякими категоріями непрацездатності до 1 жовтня може бути оформлений виключно паперовий лікарняний:

  • у випадку вагітності та пологів;
  • ВІЛ;
  • психічних розладів.

Детальніше про це ми писали у попередніх матеріалах.

Новий наказ МОЗ про перенесення переходу на е-лікарняні

Зважаючи на відсутність технічної можливості для багатьох медичних закладів щодо формування електронних лікарняних від 1 вересня, МОЗ видала Наказ №1836 від 28.08.2021, що передбачає подовження перехідного періоду та вносить деякі корективи до порядку дії електронних лікарняних.

Що передбачає наказ №1836 щодо електронних лікарняних

Визначено, що на час дії перехідного періоду електронний лікарняний слід вважати виданим через 5 днів після його закриття. Раніше було встановлено, що е-лікарняні є виданими та готовими до сплати з наступного дня від їхнього закриття.

Також варто зауважити, що в особистому електронному кабінеті на порталі ПФУ  е-лікарняний перебуває у статусі «закритий» від дня відкриття, проте у ньому одразу вказана дата закриття, що є запланованою датою закінчення періоду тимчасової непрацездатності чи повторного огляду пацієнта, за яким відбудеться формування нового медичного висновку та продовжено такий лікарняний.

Встановлено, що зазначене положення є тимчасовим та буде діяти протягом вересня. Планується, що такий підхід допоможе запобігти помилкам при формування електронних лікарняних для деяких випадків, наприклад, для нових працівників.

Крім того, протягом вересня планується провести допрацювання протоколів обміну даними, інформаційних реєстрів та систем для уникнення технічних помилок.

Відповідно, до 01 жовтня 2021 е-лікарняні вважатимуться підставою для призначення матеріальної допомоги через 5 днів після їх закриття. Щоби роботодавцю було простіше відстежити час призначення матзабезпечення, статус електронного лікарняного зміниться на  «готово до сплати». Від дати зміни статусу е-лікарняного  протягом терміну не більше 10 календарних днів роботодавцю слід призначити працівнику матеріальне забезпечення по тимчасовій непрацездатності.

Дізнайтеся більше у цьому матеріалі.

Планується, що після закінчення перехідного періоду, тобто орієнтовно від 1 жовтня 2021, е-лікарняний вважатиметься готовим до сплати з наступного дня від закінчення тимчасової непрацездатності, відповідно, виплата лікарняних в подальшому буде швидшою.

Більше новин про електронні листки непрацездатності

Вас можуть зацікавити такі статті:

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі
Галина
08.10.2021

Дякую за роз"яснення. Все зрозуміло

Корисні статті