Заява-розрахунок на Е-лікарняні – як оформити в програмі Медок

Поділитись

Як заповнити заяву-розрахунок для фінансування грошового забезпечення лікарняних працівникам і чи відрізняється форма для паперових і електронних лікарняних — розглядаємо у цій статті.

Попри те, що остаточний перехід на електронні лікарняні було відтерміновано до 01 жовтня 2021 у зв’язку з недостатніми технічними можливостями деяких медзакладів та недопрацюваннями самої системи, Фонд соціального страхування інформує про прийняття до оплати вже понад 20 тисяч електронних листків непрацездатності.

Разом з тим, фахівці Фонду нагадали про необхідність формування та подання у ФСС заяви-розрахунку, адже дата її отримання Фондом визначає день призначення фінансового забезпечення.

Як відрізняється заповнення заяви-розрахунку за електронними лікарняними

Зауважимо, що форма заяви-розрахунку залишилася незмінною та однакова для паперових і електронних лікарняних. Форма визначена Порядком фінансування страхувальників, що затверджений постановою ФСС від 19.07.2018 №12. Для завантаження форми заяви-розрахунку та Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам клацніть тут.

Варто зазначити, що електронний лікарняний, на відміну від паперового, не має серії. Крім того, для е-лікарняних встановлені інші коди причин непрацездатності.

Зважаючи на ці особливості, подання заяв-розрахунків за паперовими та електронними лікарняними слід здійснювати окремо.

🎯 Рахуєте середню зарплату для лікарняних вручну? На допомогу бухгалтеру існує готове програмне рішення – спеціальний Модуль ВідЛік у програмах 1С:Підприємство та BAS. ДЕТАЛІ ТУТ.

Нагадаємо, що до 01 жовтня для деяких категорій непрацездатності можливе формування виключно паперових лікарняних. Докладніше читайте у цьому матеріалі.

Як здійснюється формування заяви-розрахунку за е-лікарняним

При формуванні Заяви-розрахунку за електронними лікарняними заповнювати потрібно наступним чином:

  • Перші шість колонок слід заповнювати без змін;
  • Поле «Серія» для заяв за електронними лікарняними слід залишити порожнім;
  • Поле «Номер» — необхідно зазначити номер е-лікарняного, що містить 10 цифр і цифри після дефісу;

Слід зазначити, чи цей електронний лікарняний є:

  • виданий первинно — 1;
  • чи є продовженням попереднього лікарняного — 2.

Роботодавець може дізнатися це за номером випадку непрацездатності, що буде збігатися для лікарняних, які створені в межах одного випадку. Про визначення, чи лікарняний є первинним, а чи продовженням, докладніше можна прочитати тут.

Колонка 10 передбачає вказання коду причини непрацездатності. Ще раз наголосимо, що оновлені коди непрацездатності для е-лікарняних відмінні від кодів для паперових листків непрацездатності.

Для перегляду переліку кодів розгорніть текст стрілкою.

Коди тимчасової непрацездатності для електронних лікарняних

«1 Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві»;

«2 Вагітність і пологи»;

«3 Необхідність догляду за хворою дитиною»;

«4 Необхідність догляду за хворим членом сім’ї»;

«5 Необхідність догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за такою дитиною»;

«6 Карантин, встановлений відповідно до законодавства»;

«7 Протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства»;

«8 Перебування у відділенні санаторно-курортного закладу»;

«9 Тимчасове переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижче оплачувану роботу» (може бути із позначкою про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта);

«10 Перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-2».

У випадку, якщо в медичному висновку є відмітка стосовно зв’язку випадку тимчасової непрацездатності з профдіяльністю працівника, після завершення розслідування причина непрацездатності за кодом 1 на підставі актів розслідування нещасного випадку або професійного захворювання на причини з наступними кодами відповідно:

  • «11 Тимчасова непрацездатність внаслідок професійного захворювання»
  • «12 Тимчасова непрацездатність внаслідок нещасного випадку на виробництві»;

Заповнення інших колонок заяви-розрахунку відбувається аналогічно як для паперових лікарняних.

Подання заяви-розрахунку

Загалом процес подання заяв-розрахунків за паперовими та електронними лікарняними суттєво не відрізняється. Подання документу можна здійснити онлайн через клієнтське спеціалізоване ПЗ чи на паперових носіях.

Наразі фахівці ФСС інформують про неможливість подання заяви-розрахунку за допомогою інтерфейсу в електронному кабінеті страхувальника на вебпорталі е-послуг ПФУ, адже наразі триває вдосконалення та допрацювання цього інтерфейсу і документи через нього до ФСС не передаються. 

Більше новин за темою електронних лікарняних читайте за цим посиланням

Приклад заповнення заяви-розрахунку за е-лікарняним у програмі M.E.Doc:

заява розрахунок на лікарняні у медок

Актуальні новини

Читайте також:

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі
Тетяна
11.10.2021

Где ставляться дні та кошти, як поставити "0"

Корисні статті