Працюючий ФОП повинен сам слідкувати за сплатою ЄСВ роботодавцем

Поділитись

Податківці радять ФОП-найманим працівникам самостійно контролювати належне нарахування та сплату єдиного внеску роботодавцем для уникнення штрафних санкцій у випадку несплати чи недоїмки.

ФОП – наймані працівники звільнені від сплати єдиного соціального внеску за себе, оскільки нарахування і сплати ЄСВ за них повинен здійснювати роботодавець. Зазначене стосується всіх підприємців, незалежно від їхньої системи оподаткування, за виключенням сумісників.

Чому важливо перевірити нарахування та сплату єдиного внеску

Зверніть увагу, що розмір ЄСВ, сплаченого роботодавцем, має бути не менше визначеного законом рівню у розмірі 1320 грн, а також не повинен перевищувати максимальну величину в розмірі 90 тисяч.

Пенсійний Фонд раніше наголошував на важливості контролю ФОП-працівниками сплату єдиного внеску їхніми роботодавцями. Тепер на це звертає увагу також і податкова, що радить ФОПам перевіряти нарахування та сплату ЄСВ роботодавцями, оскільки в разі несплати єдиного внеску роботодавцем це доведеться зробити самим підприємцям-найманим працівникам. Аналогічно у разі недоїмки штрафні санкції будуть застосовані саме до фізособи-підприємця, що є найманим працівником.

Як перевірити сплату ЄСВ роботодавцем

Щоби перевірити нарахування і сплату роботодавцем ЄСВ, працівник має подати запит до Пенсійного фонду, звернувшись особисто або на офіційному порталі Електронних послуг ПФУ. Працівник отримає Довідку про застраховану особу за формою ОK- 5 або OK-7. Видача такої Довідки є безкоштовною.

Податківці та ПФУ радять здійснювати такий запит для перевірки сплати ЄСВ кожного місяця.

Чи потрібно повідомляти ДПС про сплату ЄСВ роботодавцем?

Доступ для ДПС до персоніфікованих відомостей застрахованих осіб про заробітну плату, на яку нараховано та з якої сплачено страхові внески, відкритий. Відповідно, ФОПам-найманим працівникам чи незалежникам не потрібно додатково повідомляти про факт сплати за них ЄСВ роботодавцем.

“Подвійна” сплата ЄСВ

Податківці зазначають, що у випадку, якщо підприємець, за якого єдиний податок виплачується роботодавцем, бажає також сплачувати страхові внески для збільшення своїх внесків у ПФУ, він має на це право. Вважається, що підприємці можуть мати таке бажання, оскільки від загальної суми внесків до Пенсійного фонду в майбутньому буде залежати пенсія такого підприємця.

Зазначені “подвійні” внески повинні знаходитись у межах встановлених законодавством розмірім від 1320 до 90 000 грн.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті