Реєстр Е-лікарняних змінено – нюанси для роботодавця

Поділитись

Оновлено реєстр електронних листків непрацездатності:додано позначки про зв’язок з виробництвом, а також оновлено терміни готовності до сплати для лікарняних по вагітності та пологам.

Фонд соціального страхування України на офіційному сайті інформує про оновлення реєстру електронних лікарняних. Зазначається, що від початку переходу на е-лікарняні система постійно допрацьовується та вдосконалюється для врахування усіх особливостей у роботі з електронними лікарняними.

Нагадаємо, остаточний перехід медичної системи на електронні лікарняні відбувся 1 жовтня 2021. Усі новини за цією темою дивіться тут.

Розглянемо, яких оновлень зазнав реєстр електронних лікарняних

Актуальні оновлення реєстру додають можливість позначати зв’язок страхового випадку з виробництвом та встановлюють терміни, коли електронні лікарняні по вагітності та пологах переходять у статус «готовий до сплати».  Зупинимося на оновленнях детальніше.

Позначка про зв’язок страхового випадку з виробництвом

У разі хвороби чи травмування електронний лікарняний для пацієнта передбачає причину «Тимчасова непрацездатність з хвороби або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві», незважаючи на обставини такої хвороби чи травмування. Проте у разі, коли страховий випадок відбувся через професійну діяльність працівника, розпочнеться процедура розслідування. 

Встановлено, що участь в такому розслідуванні професійного захворювання або нещасного випадку беруть також і представники ФСС. У випадку підтвердження таким розслідуванням зв’язку страхового випадку безпосередньо з виробництвом, фахівці ФСС оновлять причину тимчасової непрацездатності, вказану в е-лікарняному. У такому разі причина непрацездатності буде вказана додатково, та буде встановлюватись лікарями ФСС.

Раніше не було передбачено можливості відобразити в особистих кабінетах роботодавців на вебпорталі ПФУ таку причину, що спричиняло складнощі у  призначенні допомоги та оформленні заяви-розрахунку.

Наразі ФСС інформує про виправлення цієї незручності, та повідомляє, що відтепер вказаний лікарями ФСС зв’язок тимчасової непрацездатності працівника із виробництвом буде відображатися як причина непрацездатності при перегляді е-лікарняного в особистих кабінетах роботодавців.

Зміна статусу е-лікарняних по вагітності та пологам на «готовий до сплати»

Варто зауважити, що загалом електронні лікарняні стають готовими до сплати після 7 днів від дати їхнього закриття. Натомість е-лікарняні з причини вагітності та пологів слід вважати виданими та готовими до сплати через 7 днів з дати відкриття.

ФСС інформує, що раніше на порталі ПФУ виникали складнощі зі зміною цього типу е-лікарняних статусу на «готовий до сплати» у встановлені терміни. Відтепер цей момент виправлено, тож лікарняні з причини вагітності та пологів будуть змінювати статус на готовий до сплати впродовж 7 днів від дати відкриття.

Новини за темою електронних лікарняних

Останні статті для вас:

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті